25 lat za nami

1994
Współprojektujemy etykiety do jeansów dla wrocławskiej firmy Return (niestety nie istniejącej już dzisiaj).

1994-1996
Projekty graficzne dla firm z różnych branż: mechanicznych, budowlanych, odzieżowych.

1996
Na pierwszomajowe obchody postanawiam ze swoim szkolnym kolegą założyć własna firmę – FRI agencja reklamowa – oczywiście inspiracją do nazwy była wszelako rozumiana wolność i fantastyczny zespół FREE.

1996-1998
Tworzymy serię projektów, etykiet, folderów dla producentów odzieży.

1998
Została stworzona marka „Calendarius” dla tych, którzy potrzebowali coś więcej niż dni tygodnia i zaznaczone urodziny.

1999
Przekształcamy nasze „FRI” na „WMM”.

2000
Nasza realizacja kalendarza dla koncernu hipermarketów Geant zdobywa nagrodę w kategorii: kalendarz zdzierak – od tej pory już nic nie było jak dawniej.

2003
Cross Roads – nasze drogi się rozstały, każdy ze wspólników poszedł swoją drogą.

2007
Wspólnie z wybitnym fotografem Romualdem M. Sołdkiem wydajemy nasz pierwszy album DOLNY ŚLĄSK W FOTOGRAFII LOTNICZEJ, który od razu staje się rozchwytywanym upominkiem dla firm dolnośląskich. Potem seria kolejnych wydawnictw po KOŚCIOŁY EWANGELICKIE DIECEZJI WROCŁAWSKIEJ przy udziale Piotra Oszczanowskiego, które zdobyły główną nagrodę SILESIANĘ 2013.

2007-2012
Kolejne albumowe wydawnictwa zdobywające serca turystów, historyków a przede wszystkim firm, zamawiających je jako upominek dla swoich kontrahentów. Realizujemy indywidualne zamówienia na albumy: OPACTWO CYSTERSKIE W LUBIĄŻU, WROCŁAWSKIE WODOCIĄGI NA DAWNEJ FOTOGRAFII, UNIWERSYTET WROCŁAWSKI.

2012
50 lat największego zespołu na świecie – THE ROLLING STONES. Postanawiamy wydać niepublikowane dotychczas wspomnienia i zdjęcia z pierwszego koncertu zespołu w Polsce z 1967 roku. Współpraca z Markiem Karewiczem, Marcinem Jacobsonem, Marcinem Sitko zapoczątkowała okres przyjaźni, która trwa do dzisiaj. Poza Markiem, który zmarł w czerwcu 2018 roku.

2013
Kolejne prekursorskie wydawnictwa: WOODSTOCK 1969. NAJPIĘKNIEJSZY WEEKEND XX WIEKU oraz O ŻYCIU I MUZYCE Z LEGENDAMI JAZZU. Autorzy podróżują po świecie i zbierają rozmowy artystów, którzy mieli okazję wystąpić na festiwalu w Woodstock w 1969 oraz zagrać z największymi tuzami jazzu. Niektórzy z nich z dumą prezentowali nasze wydawnictwo swoim kolegom. Nasza książka o Woodstock znajduję się w Muzeum Festiwalowym w Bethel.

2013
Wydajemy największą bezpłatną wakacyjną gazetę polskiego wybrzeża – PLAŻOWA.

2014
Realizacja jednego z naszych muzycznych marzeń – monografii festiwalu JAZZ NAD ODRĄ. Jako młody chłopak kupowałem festiwalowe plakaty i wyklejałem nimi co roku swoje drzwi pokojowe.
Poznajemy muzyków, organizatorów, dziennikarzy, fotografów. Sukces jest tak wielki, że na obchody Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 wydajemy wersję anglojęzyczną.

2014
Powstają bohaterowie dla dzieci – Błękitka i Groblik. Zaczynają tworzyć swój świat, do którego zapraszają najmłodsze dzieci.

2015
Razem z Bogusławem Klimsą tworzymy 3-tomowe wydawnictwo MUZYKA ROZRYWKOWA WE WROCŁAWIU 1945-2000. W jego skład wchodzą tomy: JAZZ, ROCK, ESTRADA.

2018
Bogusław Klimsa – autor naszych książek zostaje uhonorowany nagrodami: ZAIKS-u, Miasta Wrocławia oraz prestiżową w środowisku nagrodą Andrzeja Waligórskiego.
Marzenia sięgają zenitu – wydajemy książkę, zbiór wspomnień o Ryśku Riedlu.

 

Dalej projektujemy i tworzymy piękne i wyjątkowe produkty.